PL | EN | RU

Lokalizacja

ul. Liściasta 17
91-357 Łódź
tel 042 617 41 23
fax 042 650 71 61

info@fpt-prima.com.pl

O nas

Fabryka Pierścieni Tłokowych "PRIMA" S.A. w Łodzi jest głównym producentem pierścieni tłokowych w Polsce i jednym z wiodących producentów w Europie Środkowej. Działamy zarówno w obszarze pierwszego montażu (OEM), jak i na rynku części zamiennych.


Oferujemy wysokiej jakości pierścienie tłokowe, wykonane z różnego rodzaju materiałów, posiadające specjalistyczne powłoki przeciwzużyciowe, w zakresie średnic 25 – 255 mm (1 – 10 cali). Posiadamy renomowanej klasy park maszynowy oraz wyspecjalizowany personel techniczny, dzięki którym możemy wykonać każdy rodzaj pierścienia o bardzo skomplikowanym profilu. Ponadto produkujemy również pierścienie niestandardowe, których wykonanie odbywa się na podstawie rysunków technicznych i próbek.


Nasze wyroby eksportujemy do wielu krajów na całym świecie. Mają one zastosowanie w silnikach spalinowych wysokoprężnych oraz z zapłonem iskrowym (samochody osobowe, ciężarowe, motocykle), w silnikach stacjonarnych, w amortyzatorach, silnikach lotniczych, urządzeniach hydraulicznych oraz sprężarkach.


Zarządzanie jakością w naszej firmie oparte jest na wymaganiach specyfikacji ISO/TS 16949. Potwierdzeniem stosowanego w fabryce systemu zapewnienia jakości jest także certyfikat ISO 9001 przyznany przez TÜV Monachium (Niemcy).